2017 yılında ygs ve lys’ye girecek öğrenci kardeşlerim için matematik kaynak tavsiyesi başlığı altında bu konuyu yazmak istedim. Çünkü öğrenci arkadaşlarımız derse başlamadan önce çalışmalarının boşa gitmemesi ve verimli olması için en iyi kaynaktan çalışmak istiyorlar ki bu bilinçte olmak bile bir sıfır önce başlamak gibidir. Tabi aşağıda önereceğim kaynaklar sadece bir araçtır önemli olan kişinin kendisini bilmesi ve ona göre kendisini çalışmaya vermesidir.

YGS KAYNAK TAVSİYELERİ

lysKonu anlatım kitabı için simetri yayınları ve Fem konu Anlatımlı YGS Matematik kitabını alabilirsiniz. Gayet faydalı bir kitaplardır.

Soru bankaları için tavsiyeler

  1. 1 Karekök YGS Matematik soru bankası kitabını almalısınız. Hakikaten çok kaliteli soruları bulunan ve soruları zor ama  düşünmenizi sağlayan sorular içermektedir. Bu kitabı alıp 1 ay içinde bitirmenizi tavsiye ederim.
  2. Fem Konu Özetli YGS soru bankası bu kitapta hakikaten kaliteli bir kitaptır ayrıca bir o kadar da çok soru vardır. Karekökün yanın da bunu da şiddetle öneririm. İki kitap arasında tercih yapma işi size kalmış birşey fakat bu kitabı bitirmeniz daha kısa sürer.
  3. Palme ygs Matematik soru bankası kitabı ise içinde çok sorusu bulunan kalın ve güzel bir kitap. Aynı tür sorulardan daha fazla sorular bulunmaktadır. Bu da konuyu sorularla iyice pekiştirmenizi sağlar.
  4. SORU CANAVARIYIM DİYORSANIZ YUKARIDAKİLERİN HEPSİNİ BİTİRİN.
LYS MATEMATİK KAYNAK TAVSİYELERİ
matematik kaynak 

Konu Anlatımlı kitaplar için yine simetri yayınları ve fem konu anlatımlı lys matematik kitaplarını alabilirsiniz.
 (fem bir tık önde ama siz ikisini de inceleyin ona göre karar verin)

Soru Bankaları için tavsiyeler

  1. LYS Karekök yayınları Matematik soru bankası biraz yorucudur canınızı sıkar fakat gerçekten mükemmel sorular bulunmaktadır. Geçmiş yıllardaki lys soruları ile eşdeğer zorlukta olduğu söylenebilir. Yani hazırlıksız yakalanmazsınız 🙂
  2. İşleyen Zeka LYS Matematik Soru bankası. Bu kitap kıymetli hocaların tavsiyesi ile referans olabileceğim bir kitap. İmkanınız varsa geçmiş yıllardaki soru bankalarını da çözün.
  3. Birey B Ygs-Lys Matematik soru bankasının biraz zorluğu var ama kaliteli soruları var.

Evet arkadaşlar sizere lys ve ygs hazırlık sürecinde kullanmanızı tavsiye ettiğim kaynaklar bunlardır. Şu noktaya da değinmek istiyorum. Eğer matematiğiniz zayıf ise direkt zor sorulu soru bankalarından başlamayın önce temel konularda bol soru çözün sonra kendinizi zorlamaya başlayın. Her yanlış soru sizin için bir kazanç olacaktır asla moralinizi bozmayın. Şimdiden başarılar dilerim.

YGS ve LYS matematik kaynak tavsiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir