Selamün aleyküm pek değerli ziyaretçilerimiz. Polis olmak küçükken bir çoğumuzun hayalidir o nedenle polis özel harekat kısa adıyla pöh başvuruları hakkında sizlere bilgilendirmeler yapacağım.

Dediğim gibi polis olmak hepimizin özellikle erkeklerin hayalidir tabi insan büyüyünce de küçükken olmak istediği şeyi olmak istiyor ama şartlar vs uygun olmayabiliyor. Şimdi bir çoğumuzun elinde bu şartlar olabilir ama iyi düşünmek lazım polis mesleği oldukça zor bir meslektir. Heleki özel harekat daha zordur karizma filan konusunu geçin arkadaşlar sakın olaki bu gibi heveslerle bu mesleğe girmeyin.

potatoes-1458569_960_720Eğer vücut ve beyin gücünüze inanıyorsanız bu mesleği seçebilirsiniz. Şimdi diyeceksiniz ki vücut gücü yani kuvveti anladık ta beyin gücü de neyin nesi… Hemen cevaplayayım: Arkadaşlar bu meslekte stratejik düşünme kabiliyetinizin olması gerekiyor yerinde ve zamanında insiyatif alma kabiliyetinizin olması gerekiyor aksi taktirde ya kendi canınızdan olursunuz ya da başkalarının canının gitmesine neden olursunuz ve bu büyük bir sorumluluktur. Bu meslekte başarılı insiyatifler ödüllendirilir ama başarısız olduğunuzda meslekten atılmaya kadar gider…

Hayat filmlerdeki gibi değildir  filmlerde yüzlerce çatışmaya giren polisler (örneğin arka sokaklar) nedense ölmezler bir kaç defa yaralanırlar ama yinede ölmezler işte hakiki kurşun ve insan bedeni öyle değildir.

polis kazaHa derseniz ki kardeşim ben ölmek için ve vatanıma bayrağıma hizmet için bu mesleği seçiyorum o zaman amenna. zaten bu mesleği seçecek kişilerin ölmek ve hizmet kelimesini iyice benimsemesi gerekiyor aksi takdirde işin içine girdiğinde meslekten çıkmak için çeşitli yollara başvuracak ve mesleğide sözleşmeden dolayı sanırım 7 yıl olmalı bırakamayacak.

Oturun düşünün ”çoluk çocuk, anne, baba, aile, yaşam, huzur” anahtar kelimeleriniz bunlar olsun hevesle bu mesleğe atılmayın. Zira bu meslekte olup ta diğer kamu yolları açıldığında polis olarak kalacak insan çok azdır.

Bu yazıyı yazmamdaki cım kolluk kuvvetleri içinde çalışmak dışarıdan göründüğü gibi kolay değildir. O nedenle bu mesleği biraz da olsun
tanıtmaktır.

Allah fiilen ve beynen ülkemize hizmet eden kolluk kuvvetleri mensubu her şahıstan razı olsun.

PÖH BAŞVURULARINDA TAKILDIĞINIZ SORUNLARI LÜTFEN YORUM KISMINDA YAZIN YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞACAĞİM 

Yazar hoca

Polis özel harekat kolay mı? pöh olmalı mıyım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir