Kitap yazmak bir çok okur yazar insanın hayalidir, hatta doğru düzgün okuma yazma bilmeyen türkçeye hakim olmayan insanlar bile kitap yazarlar. Peki kötü birşey mi ? bence değil. İnsanlar yazsın da okuyacak kimse bulamasın önemli değil. Kendisine artı vermiş olur.

Peki insanlar neden roman hikaye kitap vs. yazarlar ? Hemen cevaplayayım: 

  1. Para kazanmak
  2. Sanatsal ihtiyacını gidermek
  3. İnsanlara faydalı eser bırakmak
  4. Ünlü olmak
  5. Akademik kariyer

Evet yukarıda insanların kitap yazmalarındaki amaçlarının temel çerçevesini verdim. Esasen ilk kitap yazanların gayesi insanlara faydalı eser bırakmak idi. Günümüzde malesef böylebir amaç için kitap yazan yazar sayısı çok çok azdır. Daha çok para kazanmak gayesi ile kitap yazılır. Bu konuda özellikle gençlik aşk ve dini temalı kitaplar revaçtadır. Tabi ilk kitaptan sonra tutulan yazar daha da bir aşka gelip 2. 3. kitabını çıkarmaktadır. Şahsen hiç okumam desem yeridir çünkü o kitabın para kazanmak için yazıldığını düşündüğümde o kitaptan hiç haz almıyorum isterse ali şir nevai gelsin. Yok okuyamam olmuyor yani 🙂

yazan adam

ASIL KONUYA GEÇİYORUM

Kitap yazarak para kazanmak hatta ünlü olmak isteyen arkadaşlarıma süper bir önerim var: Arkadaşlar gelin blog açın yani şuan bu yazıyı okuduğunuz gibi bir site açın. Ama uzmanı olduğunuzu düşündüğünüz konuda. Misal matematikçi isen veya matematiğe çok yakınsan matematik ile ilgili herşeyin olduğu bir site aç. Ya da ev hanımı mısın ? o zaman gel bir yemek blogu aç hem yemeğini yap hem de para kazan ne güzel değil mi?

Evet bu şekilde bir blog açarak günde 3 5 yazı ekleyerek 2 yıl içinde gelir elde etmeye başlarsın ve bu gelir ile çokta güzel geçinirsin. Hatta siteni fark eden dergilerden gazetelerden vs. Teklifler dahi alırsın. Yeterki güzel bir blog çıkar. Bunu yaparkende asla aceleye getirme kimse okumuyor diye düşünme. Yazıların eğer senin ağzından kalbinden beyninden çıkan yazılar ise bir gün mutlaka siten değerlenecektir.

yazıyorBir kitap yazmaya kalksan en az bir yılın gidecek üstelik bu kitabını yayınevlerine beğendirmen hiç kolay olmayacak… Onun dışında kitabın yayınlansa dahi kitap başına çok az ücretler alacaksın. Ha Allah yürü kulum derse orasını bilemem ama Eğer Allah yürü kulum derse internette blogun ile çok daha iyi yerlere gelebilirsin 🙂

Benim fikrim bu yönde kendinizi wattpadlarda harcamayın. Gidin 50 tlye bir site açın ve başlayın. Yada hiç paranız yok ilse ücretsiz blogspot bloglardan kurabilirsiniz.

Blog sisteminde en iyi para kazandıran reklam şirketi google adsensedir. Adsense ile para kazanılır mı ?

Kitap yazmak değil de blog yazmak mantıklı mesajı verdiğim bu yazı umarım sizin için bir dönüm noktası olur. Bu konuda her zaman yardımcı olmaya çalışırım yeter ki yorum kısmında sorununuzu belirtin.

Başarılı olmanız dileği ile Görüşmek üzere.

Kitap yazarak para kazanmak isteyenlere süper fikir

Kitap yazarak para kazanmak isteyenlere süper fikir” üzerine 3 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir