Son üç gündür internette sıkıntılar var. Facebook, Twitter, Watsapp, Youtube gibi sosyal paylaşım sitelerine girilmiyor. Peki internet neden yok? İnternet neden kesildi?

Arkadaşlar bildiğiniz üzere doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinde bazı operasyonlar yapılmaktadır. Terör örgütü PKK’nın bu operasyonlar sürerken halkı kışkırtarak toplamasını önlemek maksadı ile bu tür kısıtlanma yollarına başvuruluyor. Bana sorarsanız çok yerinde bir karar eğer bu kesinti olmasaydı art niyetli insanlar çabucak toplanıp kamuya ve kamu malına zarar verebilirlerdi.

dünya internetUmarım bu internet kesilmesinin nedenlerini idrak edebilmişsinizdir. Aklı selim oturup düşündüğünüzde yerinde bir karar olduğunu görebilirsiniz.

Bunları boşverin de inşallah bu terör tehlikesinden kısa zamanda kurtuluruz. 40 ılı aşkındır bu bela başımızda durmaktadır. Keşke daha önce bu tür operasyonlar yapılsaydı. Çözüm filan getirmek istediler ama it ile kurt aynı sofraya oturur mu ? Neyse Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin.

Bu yazımızda internetin kesilme nedenlerini konuştuk. Şimdi hepinize internet gelene kadar bol sabırlar diliyorum 🙂

 

 

İnternet neden yok ? İnternetin kesilme nedeni nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir