150.000 $ ‘ı yatak odasında kazanan bir girişimcinin yol haritası, sizler için yabancı kaynaklardan çevrildi. Muhteşem bir kanak.

Özellikle, daha sonra satış ortaklığı programları ve reklamcılık ortaklıkları aracılığıyla para kazandığım bir içerik web sitesi oluşturmak için dijital pazarlama kullanıyordu.

Bu, birisinin Google üzerinden web siteme, etrafında bir yayın oluşturmak için kullandığım hedefi iyi belirlenmiş anahtar kelimelerden birinden geleceği anlamına gelir. Bir ürünü satın almamı önerdiğim bilgilendirici makaleyi okurlardı ve sonra bir şey satın alırlarsa bana küçük bir komisyon ödeyecek bir ortaklık bağlantısını tıklarlardı.

Basitçe söylemek gerekirse, ne satın almak hakkında bilgi arayan birçok insanın ziyaret edeceği bir web sitesi yaptım. Bir satış ortağı bağlantısı aracılığıyla veya sitemdeki reklamlar aracılığıyla alışveriş yaparken para kazanıyorum.

Daha ayrıntılı olarak ele alalım!


Bir Bağlı Kuruluş Sitesi için Niş ve Anahtar Kelime Araştırması

İlk yaptığım şey karlı olacak bir niş kurmaktı. Sadece sevdiğiniz şeyleri yazma fikrini unutun, eğer bir iştirak olarak para kazanmak istiyorsanız, yazdığınız şeyin size para kazandıracağından emin olun. Bu bölüm bunun için.

İyi bir uyum gibi gözüken belirli bir niş ile başladım, bu yüzden uygun bir araştırmaya başladım. Bu noktada, niş hakkında her şeyi bilmiyordum ve seçtiğiniz niş hakkında bir şey bilmenin gerekli olduğunu düşünmüyorum . İlk 20-30 yazı içinde, doğru yapılırsa, hızlı bir şekilde seçtiğim niş ile yaptığım gibi bir uzman haline gelirsiniz.

Zamanımın değerinde olduğunu onaylamak için Semrush (7 günlük ücretsiz denemeye bağlı bağlantı) ve bunu tamamlamak için diğer küçük yazılım parçalarını kullandım.

Semrush’ta ‘çocuklar için en iyi dizüstü bilgisayar’, ‘200 doların altında en iyi dizüstü bilgisayar’ veya ‘MacBook Pro 2020 15 inçlik inceleme’ gibi anahtar kelimeler arardım, bir şey satın almak isteyen biri aradı. ‘Dizüstü bilgisayar’ bir örnektir, inanılmaz derecede doymuş olduğu için dizüstü bilgisayarları nişiniz olarak kullanmayın.

Odaklandığım anahtar kelimeler ayrıca kendimi belirlediğim Semrush ölçütlerini de karşılamalıdır. Bu, 60’dan az ‘anahtar kelime zorluğu’ ve aylık 720’den fazla arama hacmi elde etmektir.

Semrush’ın ücretsiz denemesini aldım ve daha sonra deneme sırasında mümkün olduğunca çok araştırma yaptım. Sonunda, web sitesinin ilk 20 ya da bu yazı için hangi yazıları yazmayı planladığımı tam olarak biliyorum.

Ancak süreçte biraz daha fazlası var. Potansiyel anahtar kelimelerin uzun bir listesine sahip olduktan sonra, sadece Semrush anahtar kelime zorluk metriğine güvenmek yerine rekabetin gerçekten nasıl olduğunu bulmam gerekiyor.

Bunun için, bir web sitesinin Etki Alanı Yetkilisi DA’yı (bir web sitesinin Google’da ne kadar iyi sıralanacağını öngören sayısal bir değer) veren Moz araç çubuğunu kullanıyorum. Bulduğum anahtar kelimeler için diğer güçlü web sitelerinin sıralanıp sıralanmadığını görmek için bunu kullanıyorum.

Bir anahtar kelimenin Google’da birden çok web sitesinin DA’sının 30’dan az olduğu sonuçlara sahip olup olmadığını bulma eğilimindeyim. Anahtar kelime, tamamladığım ilk 20 yayından biri olarak izlenmeye değer. Anahtar kelime için zaten sıralanan web sitelerinin DA ne kadar düşük olursa o kadar iyidir.

Buradaki genel hedef, bu ilk 20 ‘longtail’ anahtar kelime yayını için mümkün olduğunca hızlı bir şekilde sıralamak ve oradan oluşturmaktır. Bunu yapmak için anahtar kelimeleri bulmak, yüksek hacimli bir anahtar kelime (zaman ayırmaya değecek kadar insanın bunu aradığını biliyorsunuz) ve düşük rekabet (böylece Google’ın ilk sayfasında sıralama şansınız arasında bir dengeleme eylemidir. ).

İlk sitenizi başlatmayı düşünüyorsanız, bu kadar katı olmazdım, çünkü sadece ilk sitenizi başlatma ve ne gerektirdiğini öğrenme sürecinin çok rekabetçi bir nişte bile çok daha değerli olduğuna inanıyorum. yapacağınız parasal getiriler.

Hızlı özet

Sürecin en önemli parçası olarak gördüğüm şey bu olduğundan, yanlış anlamaları açıklığa kavuşturmak için hızlı bir şekilde özetleyeceğimi düşündüm.

Daha önce bahsettiğim temel Semrush kriterlerini karşılayan 100 doların üzerinde (ideal olarak daha fazla) öğeler için yüksek alıcı odaklı listeler veya incelemeler olan en az 20 uzun kuyruklu anahtar kelime hedefliyorum. Ayrıca Google’ın 1. sayfasında 30’dan daha az bir DA’ya sahip olabildiğince çok sayıda web sitesine ve olabildiğince az sayıda büyük bilgilendirici web sitesine sahip olmaları gerekir; örneğin, Wirecutter veya gazetenin web siteleri. Sonuçlar çoğunlukla düşük kaliteli yazı ile düşük DA siteleri ise o zaman bu iyi ve ben onunla gidiyorum!

Bu site için ilk 20 yazımda gördüğüm tam olarak buydu.


Affiliate Marketing için nasıl bir WordPress web sitesi hazırladım

Bu yüzden bir niş bulmuş ve web sitesi içeriği için bir planım vardı, web sitesinin kendisine ihtiyacım vardı. Tüm web sitelerimi WordPress kullanarak oluşturuyorum. WordPress, tam istediğiniz gibi özelleştirilebilen hızlı, basit web sitelerinin oluşturulmasına izin verir.

Burada göz önünde bulundurulması gereken birkaç nokta var ama muhtemelen düşündüğünüz kadar kafa karıştırıcı değil.

Alan Adı – Alan adı Namecheap’ten alınan yepyeni bir ürün. Herhangi bir anahtar kelime içermeyen ancak seçtiğim nişle ilişkilendirilebilir bir brandable alanıydı.

Örneğin, bestlaptopreviews.org değil, bir markaya dönüştürülebilecek bir kelime idi.

Hosting – Orada çok iyi hosting şirketleri ve hosting çok iyi varyasyonları çok yanlış gidemem. Basit tutmak için SiteGround (bağlı bağlantı) basit bir paylaşılan barındırma planı kullanılır ve başlayan herkes için tavsiye ederim. Onlar harika müşteri hizmetleri ve birkaç büyük tanıtım teklifleri var. İşler toplanmaya başlarsa ve daha hızlı bir site istiyorsanız, VPS güzel bir alternatiftir.

WordPress Teması – Tema, sitenizi şekillendirmek için kullandığınız şeydir. Genesis temalarını hafif, süper özelleştirilebilir ve birden fazla sitede kullanılabildikleri için kullanıyorum. Biraz web geliştirme deneyimim olduğu için temayı tam olarak beğenilerime göre özelleştirmeyi başardım.

İçerik – İçerik büyüktür, burası çabamın çoğunun gittiği yer. İlk 20-30 yayınlarımın uzun, çok bilgilendirici ve mükemmel İngilizce olduğundan emin oldum. Onları olabildiğince hızlı bir şekilde sitemde yayınlamaya çalışıyorum. Ne yazık ki bu kadar sorunsuz olmadı bu site için ne yazık ki ve 30 mesaj kilometre taşı vurmak 5 ay sürdü. Ancak bundan sonra, ayda birkaç kez içerik üretmeye devam ettiğim için site kalktı ve sürekli büyüdü.

İçerikle, önemli bir değer vermeniz gerektiğine inanıyorum. Sitemi, seçtiğim anahtar kelime için web’deki tüm bilgilerin bir toplamı olarak düşünmeyi seviyorum. Birisi sayfalarımdan birine geldiğinde bilmiyor olabilir, ancak ihtiyaç duydukları tüm bilgileri almak için başka bir yere gitmeleri gerekmez. Kendimi her zaman kullanıcının yerine koyarım ve içeriğimi okurken ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi düşünürüm.


Bir WordPress web sitesini nasıl tanıttım

Sitemi oluşturduktan, çevrimiçi ve dışarıdaki içeriği oluşturduktan sonra, siteyi tanıtmayı düşündüm. Çoğu zaman anahtar kelimeler ve sayfadaki SEO benim için bunun çoğunu halledecektir. İyi optimize edilmiş bir site doğal olarak Google’da yüksek sıralamaya başlayacak ve kullanıcılar kendi başlarına gelecekler.

Ancak bazen biraz uygulamalı tanıtım ve bazı geri bağlantılar (diğer web sitelerinden siteme bağlantılar) oluşturmak çok önemli olabilir. Geri bağlantı oluşturmak, Google’daki sıralamanızı yükseltmenin en iyi yollarından biri olarak kabul edilir.

Başarılı bir şekilde kullandığım basit bir yöntem, web sitesinde bahsettiğim her firmaya, ürünlerini sitede tartıştığımı ve istedikleri yerde postayı kullanabileceğini söyleyen e-postalarım. Bu, bazı harika ilişkiler ve daha iyi fırsatlar yarattı. Bu ilişkilerden biri aracılığıyla, 1000 dolara yakın bir fiyata satılan bir ürünü teklif ettim ve bunun için incelemeyi yayınladıktan sonra iki tane daha aldım! Ayrıca bu işlemle sadece ilk e-postadan birden fazla geri bağlantı kazandım.

Bu ilişkileri yaratmanın en büyük başarılarından biri, oldukça erken yaptığım bir ürün hediyesinden geldi. Daha önce yukarıdaki yöntemi kullanarak konuştuğum 2 şirkete hediye vermek için sponsor olup olmadıklarını sordum ve ikisi de kabul etti. Sadece ilk cevap veren şirketle çalışmayı seçtim ve gelecekte diğeriyle çalışacağımı söyledim. Şimdi bana bedava bir hediye ödülü verdim. Daha sonra hediyeleri barındıran ve web sitemle ilgili bir geri dönüş içeren bir biyo dahil olmak üzere hediyeyi yayınlayan bir web sitesi buldum. Sonuçta bu 100.000 kez girilmiş bir hediye ile sonuçlandı!

Bunun faydaları herkes için çok büyüktü. Ürünü sağlayan şirketin sahibi ile olan ilişkimi büyük ölçüde geliştirdim. Sahibi maruz kalma ve geri dönüş bir ürün karşılığında. Temelde hiçbir şeyden başka bir gelir kaynağı oluşturmak için konumlarını ustaca kullanan yaratıcı bir blogcu tarafından sunulan bir hizmet için sadece 200 $ utanç ödedim. E-posta erişimi ve diğer zihin uyuşturucu geri bağlama görevlerinin zorlu sürecinden geçmek zorunda kalmadan takipçileri, geri bağlantıları ve daha fazlasını aldım. Ve birisi niş içinde en iyi ürünlerden birini ücretsiz olarak aldı. Herkes kazandı!

Bütün gün bilgisayarlarla uğraşırken, insan dokunuşunun önemini küçümseyebileceğinizi sanmıyorum.


Son Birkaç Ay ve WordPress Web Sitemi Satmak

Bu sitede ilk 3 ay boyunca günde yaklaşık 5-6 saat açık ve kapalı çalıştım, sonra önümüzdeki 9 ay boyunca haftada yaklaşık 5 saat koydum . Bu çalışma, e-postalara yanıt vermeyi, yeni içerik oluşturmayı ve yeni insanlarla çalışmaya ulaşmayı içeriyordu. Bu noktada, aylık ortalama 3.500 dolardı.

Ancak yaklaşık ilk yıldan sonra önceliklerim değişti ve sitede daha az zaman harcayabilirim, bu da aylık gelirde hafif bir düşüşe neden oldu. Sonuçta sitenin sonunda ölmesine izin vermek yerine onu satabileceğim ve bir sonraki projem için üretilen parayı kullanabileceğime karar verdim. Hala güçlü bir gelir rakamı, yüksek kaliteli postalar ve çok saygın bir fiyata satmak için gölgeli uygulamalar kullanamıyordum.

Siteyi, çevrimiçi bir iş aracısı olan Empire Flippers adlı bir şirket aracılığıyla satmayı seçtim . Web sitelerinde yaklaşık 3 aylık bir tanıtım ve potansiyel alıcılarla müzakere ettikten sonra, sonunda 93.000 doların biraz üzerinde satıldı. Tüm aylık kazançlar dikkate alındığında, bu siteden elde ettiğim toplam yaklaşık 150.000 dolardı!

Genişletilmiş bir proje için ne kadar kötü değil!


Satış ortağı sitesi oluşturup satarak öğrendiklerim

Bundan en büyük paket, bilgisayarınızın önünde oturmaktan iyi bir yaşam sürmenin mümkün olmasıdır. Yeni beceriler öğrenmek ve insanların kullanmak isteyeceği bir şey yaratmak için zaman ayırmaya istekliyseniz, orada hala büyük fırsatlar var.

Umarım bu ilginç buldunuz ve belki de kendiniz yapabileceğiniz olası çevrimiçi iş girişimlerini görmek için bir şey kıvılcım.

YAZI YABANCI KAYNAKLARDAN ÇEVİRİLMİŞTİR ÇOK MANTIKLI BİR İŞ KAFANIZA TAKILAN ŞEYLERİ MUTLAKA YAZIN

Evden 150 bin dolar kazanmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir